Değerlerimiz

 Konumunuz / Ana Sayfa / Değerlerimiz

Değerlerimiz

Hüdayi İlim ve İrfan Derneği olarak bizler din, dil, renk, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığın hayrı için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Barışın, kardeşliğin ve huzurun hüküm sürdüğü bir dünya hayal ediyor, bunun da ancak Hakk dini İslam’ın tebliğine uyularak mümkün olacağını biliyoruz. Mesafeleri yok sayıyor, iyiliği ve ilmi talep eden herkesin Umudu olmak için çalışıyoruz.
 
İlim her müslümanın hakkı
 
Bir müslümanın hayatının temel taşının ilim olduğunun bilinciyle, mesafe gözetmeksizin Allah’ın emirlerini tebliğ etmeyi hedefliyoruz. Yüreği İslam ilmi ile aydınlanan bireyler tüm dünyaya iyilikler ve hayırlar getirecek.
 
Zaman birlik vakti, zaman kardeşlik vakti
 
Yaşadığımız yüzyılda tehlikelerin sayısının oldukça fazla olduğunun bilincindeyiz. İnsanların maneviyattan uzaklaştırıldığı, dünyevi zevkler ile kandırıldığı bu çağda bizlere düşen Hakk’ı gönüllere nakşetmek için anlatmak, ayrışmadan birlik olmaktır.
 
Bir gün değil, her gün
 
İyiliği yayma ve ilim çalışmalarımızın esası sürekliliğe dayanmaktadır. Gayemiz yolumuza çıkan engelleri sabırla ve imanla aşmak, durmaksızın Allah rızası için, ehli sünnet ışığında çalışmaktır.
 
Geleceği inşa etmek için…
 
Bugün yetiştirdiğimiz bir talebe gün gelecek yüzlerce talebenin hocası olacak, bugün ektiğimiz iyilik tohumları gün gelecek tüm dünyayı saracak. Hiçbir gayretimizin boş yere olmadığını biliyor, sağlam temeller atarak İslam’ın yarınlarına hizmet etmeyi hedefliyoruz.
 
Kurumsal şeffaflık
 
Hayallerimizin büyük, sorumluluklarımızın da ağır olduğunun bilincindeyiz. Gönülleri bizimle atan, dualarıyla ve hayırlarıyla desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimizin emanetlerine hakkıyla sahip çıkacağız. Vazifemiz bizlere emanet edilen her bir zerrenin hesabını, önce Allah’a sonrada bizlere güvenenlere hakkıyla verebilmektir.

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı